O Liberland

Liberland to najbardziej wolne państwo na świecie. To jest państwo, które naprawdę zamierza iść z postępem, np. wszystko co robimy oparte jest także o blockchain. Myślę, że najważniejszą rzeczą jaką chcemy wprowadzić jest system dobrowolnych podatków. Chcemy odebrać państwu możliwość wymuszania podatków siłą. A z drugiej strony chcemy, żeby nasi podatnicy byli zadowoleni, chcemy im dać możliwość stania się współwłaścicielami państwa, w którym mieszkają i płacą podatki. To jest obecnie najważniejsza rzecz jaką trzeba powiedzieć o Liberlandzie.

Liberland wolne Państwo żyj i pozwól żyć kryptowaluty blockchain mapa

Republika Liberlandu została ulokowana w pobliżu miejscowości Zmajevac w Chorwacji i Bački Monoštor w Serbii. Jej powierzchnia wynosi ok. 7 km kwadratowych.  Językami urzędowymi zostały czeski i angielski, a walutą ustanowiono merit.

Proklamując powstanie Liberlandu, Vít Jedlička ogłosił, że celem utworzenia tego państwa jest stworzenie na ziemi niczyjej „oazy wolności”, w której „uczciwi ludzie będą mogli się rozwijać”, a aparat państwowy „nie będzie nakładał na nich ograniczeń ani podatków”.